Рекомендації з правильної побудови Wi-Fi.

Під час нашої роботи нам доводиться стикатися з безліччю питань. Багато із цих питань можна звести до такого:

Що слід зробити, щоб бездротова мережа підприємства (готелю, магазина, ресторану…) працювала добре?

Однозначну відповідь на це питання дати неможливо: аж надто багато залежить від конкретних умов розгортання такої мережі. Тут ми спробуємо в формі тез дати лише основні рекомендації зі створення такої бездротової мережі підприємства, що має «добре працювати».

Перш за все, радимо використовувати централізовано керовані рішення на основі «уніфікованих» комутаторів серії DWS- (або контролерів DWC-) й «уніфікованих» точок бездротового доступу серії DWL-x600AP. Таке рішення пропонує цілу низку дуже корисних функцій: централізоване налаштування керованих точок доступу, автоматичний розподіл (і перерозподіл) їх радіоканалів, автоматичне управління їх потужністю, централізований моніторинг усієї бездротової мережі в режимі реального часу та багато іншого.

Звісно, на все устаткування перш за все слід встановити «найсвіжіші» прошивки (вони доступні до безкоштовного скачування на сайті http://tsd.dlink.com.tw/). Якщо оновлення прошивок необхідно виконати на пристроях системи, що вже налаштована та працює, то радимо спочатку виконати оновлення прошивок на всіх точках бездротового доступу, і лише потім – на контролерах.

Рекомендації з розрахунку потрібної кількості точок бездротового доступу (ТД) загальновідомі:

·    на 10-15 потенційних бездротових підключень користувачів – мінімум одна ТД.;

·    на блок приміщень, що обмежений капітальними стінами, – мінімум одна ТД.

Самі ТД треба підключати до мережі підприємства виключно по кабельному з'єднанню (Ethernet): не слід робити жодних радіо-мостів, повторювачів, радіо-подовжувачів тощо.

Для створення максимально ефективного радіо-покриття необхідно правильно розташувати ТД: слід враховувати конфігурацію будівлі, матеріал стін тощо.

Якщо ТД розташовано дуже «щільно» і вони створюють взаємні радіо-завади, то слід суттєво зменшити потужність їх випромінювання в радіоефір (іноді, при дуже «щільному» розташуванні, – до 20-25%% від їх номінальної потужності).

Радимо максимально задіяти вільніший радіодіапазон 5 ГГц (рекомендується точка моделі DWL-6600AP): це дозволить дещо «розвантажити» переповнений діапазон 2,4 ГГц.

У радіодіапазоні 2,4 ГГц слід використовувати канали тільки стандартної ширини 20 Мгц (навіть для ТД стандарту 802.11n).

Якщо в радіодіапазоні 2,4 ГГц планується змішане підключення клієнтів різних стандартів (802.11b, 802.11g, 802.11n), то цих клієнтів слід поділити на дві різні бездротові мережі (з різними SSID), що зіставлені з різними «фізичними» ТД. При цьому окремо виділяються ТД для підключення клієнтів стандартів 802.11b/g (рекомендується точка моделі DWL-2600AP), й окремо – для підключення клієнтів стандартів 802.11n (рекомендуються точки моделі DWL-6600AP, або DWL-3600AP).

Досвід показує, що гарною практикою є попарне розміщення ТД: DWL-2600AP спільно з DWL-6600AP:

·    DWL-2600AP налаштовується на підключення бездротових клієнтів тільки стандартів 802.11b/g;

·    DWL-6600AP налаштовується на підключення бездротових клієнтів стандартів 802.11a/n в діапазоні 5 ГГц, і одночасно бездротових клієнтів тільки стандарту 802.11n в діапазоні 2,4 ГГц.

У профілі, що створюється для точок бездротового доступу, радимо увімкнути такі функції:

·    «ізоляція» бездротових клієнтів;

·    балансування навантаження між керованими точками доступу.

Варто зазначити, що не слід «навантажувати» контролери додатковими функціями (DHCP-сервера, NAT-маршрутизації тощо): адже обчислювальні ресурси цих пристроїв не безмежні, і виконання таких функцій може негативно впливати на їх основні функції контролера бездротової мережі.

Додатково тут також конче важливо нагадати загальний підхід до побудови великих комп'ютерних мереж: не слід використовувати великі широкомовні домени (broadcast domains). Кожній з VLAN має відповідати діапазон IP-адрес не більший, ніж одна IP-мережа класу «C» (до 254 IP-адрес).

* * *

Упевнені, що виконання наведених вище рекомендацій допоможе вам побудувати «добре працюючу» бездротову мережу підприємства.