Налаштування резервного 3G каналу на маршрутизаторах DSR-150 та DSR-250.

На відміну від старших моделей лінійки DSR, маршрутизатори DSR-150/150N та DSR-250/250N мають лише один WAN Ethernet порт. Але за потреби можна налаштувати резервне Інтернет-з’єднання через 3G модем. На цей момент підтримуються такі 3G модеми: D-Link DWM-152 та DWM-156, Huawei E1550, E173, EC306.

Щоб не дублювати інформацію, яка є у «Керівництві користувача», у цьому прикладі вважатимемо, що основний WAN порт вже налаштований.

  1. Перш за все слід у розділі SETUP/Internet Settings/WAN Mode перемкнути режим “Use only single WAN port” на “Auto-Rollover Using WAN port”.  Важливо не забути вибрати метод, за допомогою якого маршрутизатор має визначити «падіння»  WAN порту (“WAN Failure Detection Method”).  Це може бути ping або nslookup певних IP-адрес. Також необхідно зазначити, як часто буде виконуватися перевірка WAN, та через яку кількість з’єднання буде вважатися неактивним та перейде у статус DOWN. Менший інтервал та менша кількість спроб забезпечать швидше перемикання з одного каналу на інший. Але в той же час  занадто малі значення можуть призвести до того, що з’єднання перемикатиметься навіть через незначні втрати пакетів, а не тоді, коли дійсно потрібно.

  1. Далі налаштовуємо 3G з’єднання у розділі Rollover WAN (SETUP/Internet Settings/Rollover WAN Setup).  У цьому прикладі показано налаштування з’єднання для оператора Інтертелеком.

  1. Власне налаштування на цьому завершено. Перевіримо результат.

У звичайному режимі роботи обидва WAN перебувають у стані LINK UP. При цьому основне WAN з’єднання має статус UP, а резервне – DOWN. Тобто фізично доступні обидва канали, але зараз доступ в Інтернет забезпечується через Ethernet з’єднання.

У випадку фізичного пропадання основного лінку  маршрутизатор через деякий час почне працювати через резервний канал.

У ситуації, коли фізично WAN з’єднання залишається справним, але фактично Інтернет через нього не доступний, маршрутизатор також перейде на резервний канал. У випадку відновлення зв’язку через основний канал, DSR знову повернеться на нього.